Skip to main content

Фімоскоп: Inside job

Inside Job
Це документальна стрічка, свого роду журнальстське розлідування фінансової, кризи яка розпочалася зовсім не 15 вересня 2008 р., коли збанкрутував 4-й за велечиною інвестиційний банк Lehman Brothers, а що найменше на рік раніше.

Криза, яка стала неминучим наслідком політики "рейгономіки" у Штатах та "тетчеризму" у Британії. Нерегульовані, глобальні фінансові ринки, керовані жадобою, невіглаством та цинізмом, не здатні до самообмеження та саморегулювання. Я вже мовчу про самовдосконалення.

У фільмі у хронологічному порядку показані події, що призвели до фінансового колапсу. Також там багато персон, які приймали безпосередню участь у цьому. Усі ці банкіри, які вчасно "пішли" на пенсію з багатомільоними "пекеджами", лобісти, бюрократи, рейтингові агенства, які до кінця "замилювали очі" інвесторам й навіть професори престижних університетів які у відповідь на незручне запитання ледь не зривались на "базар" гопоти.

Мене завджи веселила реакція на запитання "Якщо ви все робили правильно, то чому ми зараз має те що маєм?" Головна відповідь у них "що сучасна фінсова система - дуже складна річ". Так й хочеться додати "що ми й самі нічого не розуміємо".

Там згадувалися "незлим, тихим словом" усі провідні інвестиційні установи, але одна - на порядок частіше за інших. Ось тут інтерв'ю її СЕО лондонській газеті Times дворічної давнини.

Раджу подивитися усі кого цікавлять фінанси та фінансові ринки й щоб знати ціну заявам політиків та різного роду статистикам.

Оцінка: Супер! (5)



P.S.
Текст за кадром читає Мат Даймон. Іноді, під час перегляду, складалося враження що це якась фантастика, щось видумане в запалених мізках Голивуду.

Comments

Popular posts from this blog

Вихідний у Кардіффі - столиці Уельсу

Наприкінці квітня їздили в Уельс. Погуляли з дітьми у великому парку (Bute Park) у самісінькому центрі Кардіффа, під стінами кардіффського замку. Погода була напрочуд гарна - сонячна й тепла. Як завжди, отримали багато позитивних емоція та вражень. Якось так виглядала столиця Уельса в кінці квітня Ось таймлапс нашої подорожі до кордону з Уельсом Ну й щоб два рази не вставати, перетин мостів, старого (Severn Bridge) й нового (Second Severn Crossing), через річку Северн (River Severn), яка розділяє південний Уельс та західну Англію P.S. Підтримайте YouTube-ра початківця, ставте "лайк" та підписуйтесь на мій канал

Пісня дня

Після важкого тижня хочеться відключитися від усього й просто відпочити, але з двома дітьми спокій нам тільки сниться :) Лише гарна пісня нам допоможе. P.S. Підтримайте YouTube-ра початківця, підписуйтесь на мій канал

Пісня на ніч

Оригінальну пісню я чув один раз за все життя багато років тому. Цей кавер набаго краще оригінала.